Obrázky

Pivní pomazánka z romaduru

Pivní pomazánka z romaduru

Tahle pomazánka má grády! Intenzivní chuť romaduru a hermelínu je doplněna o kapku piva a zjemněna máslem.

Tuňáková pomazánka

Tuňáková pomazánka

Tuňák je bohatým zdrojem minerálů jako je jód, fosfor a zinek a další. Spolu s vajíčkem vytvoří lahodnou krémovou pomazánku.

Slané lívanečky s ricottou

Slané lívanečky s ricottou

Cottage sýr obsahuje velmi málo kalorií a velké množství proteinů, takže v kombinaci s vajíčky jde o vydatnou snídani, která vás skvěle nasytí na dlouhou dobu. Když si navíc připravíte krém z ricotty, která se vyrábí ze syrovátky, budete mít ze snídaně proteinovou bombu…..

Zelňačka

Zelňačka

Kysané zelí je skvělý zdroj vitamínu C, obsahuje také vitamín K, skupiny vitamínů B a mnoho důležitých minerálů. Charakteristickou chuť mu dává kyselina mléčná, které vzniká mléčným kvašením cukrů z nakrájeného hlávkového zelí, a tak kysané zelí má dokonce díky kvasnému procesu méně cukrů než zelí hlávkové. Naše zelňačka je něco, na co máte chuť, když se potřebujete zahřát a doplnit vitamíny.

Knedlíky plněné uzeným masem

Knedlíky plněné uzeným masem

Lněné semínko je ceněno zejména pro svůj vysoký obsah nenasycených omega 3 mastných kyselin a bohaté zastoupení vlákniny a vápníku. Mandle zase obsahují vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E. Jsou v nich zastoupeny také minerály, jako je hořčík, draslík, selen či mangan.

Tuňákovo-avokádová pomazánka

Tuňákovo-avokádová pomazánka

Avokádo je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, má velmi vysoký obsah železa a vitamínu B6. Spolu s tuňákem, který obsahuje zdroj fosforu, jódu a dalších minerálů, tyto dvě ingredience tvoří ideální kombinaci pro vytvoření zdravější verze pomazánky, která vám jistě zachutná a nasytí.